Dogo Argentino Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Dogo Argentino Forum

Welcome to the Greek Dogo Argentino Forum. Posts which include offensive language such as those with advertisments or commercial intensions will be removed without further notice. We are not responsible for the content of the suggested links.
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dd84
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 1
Registration date : 19/01/2012

Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα...   Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 19, 2012 11:01 am

ο μικρος μου, 3 μηνων, ειναι αγγελακι, μεχρι που...δαιμονιζεται! Twisted Evil
πανω στο παιχνιδι, ορμαει κ μας δαγκωνει χερια ποδια... ξερω οτι αλλαζει δοντακια αλλά το θέμα είναι οτι εκατο φορες να του πω "μη", εκατό φορές να τον μαλωσω ειναι τοσο επιμονος που ξαναγυρναει.... εχω δοκιμασει την αδιαφορια, το μαλωμα, το κλαψουρισμα, ολα!!!!! το βλεπει για παιχνιδι, αλλά μας ποναει για τα καλα! υπαρχει τρόπος να κοπει αυτο το συνηθειο κ να καταλαβει οτι μπορει α δαγκωνει μονο τα παιχνιδακια του? το γεγονος οτι ειναι τοσο επιμονος κ δεν ακουει - ενω γενικα κ τις εντολες που εχει μαθει τις ακουει κ σε γενικες γραμμες με ακουει- φοβαμαι μην μεγαλονωντας κ συνειδητοποιοντας τη δυναμη του, με γραφει κανονικα.... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ivan84
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 4
Registration date : 26/01/2012

Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΑΓΚΩΜΑ   Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 26, 2012 6:44 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΧΩ ΕΝΑ DOGO 6 ΜΗΝΩΝ KAI ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΟ ΔΑΓΚΩΜΑ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ Η ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ. ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ, ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΑ. ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΕΙ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ, ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vag23
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 3
Age : 32
Registration date : 29/10/2013

Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα...   Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Icon_minitimeΤρι Νοε 05, 2013 12:56 am

Exw kai egw tn dikia m 2 minon kai st xaidema kaI st paixnidi mas exei taraksei st dagoma.kai einai k epimonh k neurikh k mes stn energia sunexia t na kanw? Euxaristw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gioutsos
Starting Level
Starting Level
Gioutsos


Number of posts : 1
Age : 41
Localisation : Αθήνα
Registration date : 22/11/2012

Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δάγκωμα   Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα... Icon_minitimeΤετ Νοε 06, 2013 5:30 pm

Καλησπέρα, έχω και 'γώ μια κουκλίτσα 11 μηνών. Το δάγκωμα στα σκυλιά όταν βγάζουν ή αλλάζουν δόντια είναι φυσιολογικό, βέβαια δεν είναι σωστό να δαγκώνουν εμάς αλλά τα παιχνίδια τους! Εγώ το σταμάτησα στην μικρή με τον εξής τρόπο: κάθε φόρα που ξεκινούσε στο παιχνίδι να με δαγκώνει στα χέρια ή στο μπατζάκι της έλεγα πιο δυνατά ''Άστο'' και της έδινα το παιχνίδι της. Όταν συνέχιζε να κάνει το ίδιο, πάλι λέγοντας την ίδια εντολή σταματούσα το παιχνίδι, γύρναγα την πλάτη και αδιαφορούσα παντελώς μαζί της. Τα dogo argentino είναι πολύ ευαίσθητα σκυλιά και μόλις αποκτήσει μια σταθερή σχέση εμπιστοσύνης και αγάπης μαζί σου δεν θα θέλει να σε στενοχωρεί ποτέ. Επίσης κάθε φορά έχε ένα παιχνίδι στο σπίτι να παίζει δεν χρειάζεται παραπάνω. Υπομονή, μάθε τις εντολές παίζοντας και με επιβράβευση και θα αποκτήσεις ένα τέλειο φίλο! Είναι υπέροχη ράτσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δαγκωμα, δαγκωμα, δαγκωμα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dogo Argentino Forum :: Open Discussions :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Συμπεριφορά κι εκπαίδευση-
Μετάβαση σε: