Dogo Argentino Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Dogo Argentino Forum

Welcome to the Greek Dogo Argentino Forum. Posts which include offensive language such as those with advertisments or commercial intensions will be removed without further notice. We are not responsible for the content of the suggested links.
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μυρωδιά

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sophie_P
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 2
Registration date : 24/01/2014

Μυρωδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μυρωδιά   Μυρωδιά Icon_minitimeΠαρ Ιαν 24, 2014 4:12 pm

Γεια σας παιδιά, το dogo μου ειναι 6 μηνών και έχουμε ενα θέμα με την μυρωδιά του.. Μυρίζει πολυ έντονα σε σημείο που οταν παίζω του ή ακομα κ αν μ ακουμπαει να μν μπορω να πλησιάζω άνθρωπο μετα.. Το αντιμετωπίζει κανεις άλλος αυτο; Τι μπορω να κάνω;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NospaD
Starting Level
Starting Level
NospaD


Number of posts : 2
Age : 32
Localisation : Athens
Registration date : 30/01/2014

Μυρωδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μυρωδιά   Μυρωδιά Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30, 2014 2:05 pm

Sophie_P έγραψε:
Γεια σας παιδιά, το dogo μου ειναι 6 μηνών και έχουμε ενα θέμα με την μυρωδιά του.. Μυρίζει πολυ έντονα σε σημείο που οταν παίζω του ή ακομα κ αν μ ακουμπαει να μν μπορω να πλησιάζω άνθρωπο μετα.. Το αντιμετωπίζει κανεις άλλος αυτο; Τι μπορω να κάνω;;

Καλησπέρα...
Κοίταξε, τα dogo είναι σκυλιά που δεν μυρίζουν και τόσο έντονα λόγω του μικρού τριχώματος τους. Βέβαια, εάν υπάρχει πουθενά στο σπίτι σου κήπος με λάσπες και τα σχετικά ίσως το σκυλί σου όχι μόνο να μυρίζει αλλά και να αλλάζει χρώμα (λόγω το ότι τα ντόγκο είναι άσπρα και η λάσπη καφέ  Cool )
Κάνε τον μπάνιο όποτε πρέπει και κοίταξε να τον εκτονώνεις αρκετά γιατί αν δεν τον κάνεις θα σου ριμάξει το σπίτι. Δεν νομίζω να είναι και τόσο έντονη η μυριωδιά του αλλά εσύ προσπάθησε να έχεις το σκυλί πάντα μέσα στο σπίτι και ποτέ μόνο του έξω στον κήπο ή στην αυλή και να τον βγάζεις βόλτα για άσκηση καθημερινά για κάνα 45λεπτο-μία ώρα τώρα που είναι μικρό και για κάνα δύωρο όταν γίνεται 9-10+ μηνών και πάνω περίπου όπου αρχίζει και γιγαντώνεται απότομα. Μετά όλα θα πάνε μια χαρά. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν και δεν ξέρω εάν απάντησα ορθά γιατί δεν μου είχε τύχει κάτι τέτοιο σε έντονο βαθμό. Να είσαι καλά..

Παναγιώτης..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sophie_P
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 2
Registration date : 24/01/2014

Μυρωδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μυρωδιά   Μυρωδιά Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30, 2014 3:55 pm

Σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.. Η αληθεια είναι οτι τον αφηνω στην αυλη καθημερινα οταν λειπω απο το σπιτι.. οσο για βολτα, τον βγαζω ανελειπως για καμια ωριτσα!! Τωρα εχω αρχισει να υποψιαζομαι οτι μπορει να φταιει κ η τροφη του για την μυρωδια και θα δοκιμασω καποια αλλη μηπως δω καμια διαφορα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μυρωδιά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dogo Argentino Forum :: Open Discussions :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Συμπεριφορά κι εκπαίδευση-
Μετάβαση σε: