Dogo Argentino Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Dogo Argentino Forum

Welcome to the Greek Dogo Argentino Forum. Posts which include offensive language such as those with advertisments or commercial intensions will be removed without further notice. We are not responsible for the content of the suggested links.
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terry_ktm
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 1
Registration date : 06/04/2010

Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο   Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Icon_minitimeΤρι Απρ 06, 2010 4:39 pm

Καλησπέρα !

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες από τον ήλιο που έχουν τα Ντόγκο. Έχω σπίτι με αυλή και ο Καίσαρ όλη την ημέρα κάθεται στον ήλιο. Ενώ το σπίτι του δεν το χτυπά ποτέ ο ήλιος και είναι δροσερό αυτός προτιμάει να κάθεται στον ήλιο. Έχω διαβάσει σε πολλά website ότι αυτά τα σκυλιά είναι ευαίσθητα στον ήλιο αλλά τι ακριβώς παθαίνουν, ποια είναι τα συμπτώματα που εμφανίζονται από τον ήλιο, δεν έχω διαβάσει πουθενά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ramon
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 1
Registration date : 12/05/2010

Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο   Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 9:32 pm

[quote="terry_ktm"]Καλησπέρα !

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες από τον ήλιο που έχουν τα Ντόγκο. Έχω σπίτι με αυλή και ο Καίσαρ όλη την ημέρα κάθεται στον ήλιο. Ενώ το σπίτι του δεν το χτυπά ποτέ ο ήλιος και είναι δροσερό αυτός προτιμάει να κάθεται στον ήλιο. Έχω διαβάσει σε πολλά website ότι αυτά τα σκυλιά είναι ευαίσθητα στον ήλιο αλλά τι ακριβώς παθαίνουν, ποια είναι τα συμπτώματα που εμφανίζονται από τον ήλιο, δεν έχω διαβάσει πουθενά .[/quo

Συμφωνω με την ερωτηση.το dogaki μου ειναι 3,5 μηνων και μονιμως ξαπλωμενο κατω απο τον ηλιο.καποιες μερες εχω παρατηρησει ελαφρως κοκκινα σημαδια στη βαση τωναυτιων και πανω απο τα φρυδια μετα απο εκθεση στον ηλιο τα οποια ομως φευγουν μετα απο λιγες ωρες.
τι εννοουμε οταν λεμε ευαισθησια,μηπως εχει να κανει και με τις σκουρες κηλιδες στο δερμα οι οποιες τυχαινει να πολλαπλασιαζονται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoss
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 3
Registration date : 04/10/2010

Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο   Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 1:47 pm

Γειά σε όλους,

Μόλις μίλησα με έναν εκπαιδευτή σκύλων ο οποίος μου είπε ότι
δεν είναι καλή ιδέα να πάρω ενα dogo argentino,λόγο των δερματοπαθειών που παρουσιάζουν το 70% της ράτσας.

Αληθεύει αυτό που μου είπε ή είναι υπερβολικός?

Περιμένω τις απαντήσεις σαςSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giouras leon
Average
Average
giouras leon


Number of posts : 12
Registration date : 19/11/2012

Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο   Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2012 7:13 pm

kalispera . o dogo einai 5 minwn kai opote vrei ilio tin arazei . isxiei gia tis kokkiniles tis exw paratirisei kai egw . stin arxi nomiza oti tis prokalouse kapoio xroma apo ayta pou bafoume sti douleia pou ton eixa . oi kilides pollaplasiazonte kai se emena to idio . alla nomizw oti afou aytos goustarei simenei oti tin paleyei ston ilio . giati na ton xalaw Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bianca41
Starting Level
Starting Level



Number of posts : 1
Registration date : 13/06/2015

Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο   Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο Icon_minitimeΣαβ Ιουν 13, 2015 8:25 am

Καλημερα σας ειμαι νεο μελος ,και κατοχος μιας εβδομαδας ενος ντογκο θυληκο.θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με της δερματοπαθειες κ αν φευγουν.σε ενα σημειο στο κεφαλη του εχει φυγει το τρίχωμα. Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω το συγκεκριμένο πρόβλημα . Ευχαρηστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχετικά με τις δερματικές ευαισθησίες του Ντόγκο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dogo Argentino Forum :: Open Discussions :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Ελληνικός Τομέας - Greek Speaking Section :: Υγεία και περιποίηση-
Μετάβαση σε: